play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Koronawirus w woj. śląskim: Główny Inspektor Sanitarny w Katowicach na posiedzeniu sztabu kryzysowego

today6 maja 2020

Background

Główny Inspektor Sanitarny w Katowicach na posiedzeniu sztabu kryzysowego. Wizyta związana jest z dużym wzrostem zachorowań na COVID-19 w naszym regionie. Jak informują służby, największe ogniska zachorowań stanowią kopalnie.

Główny Inspektor Sanitarny, Jarosław Pinkas wziął udział w posiedzeniu sztabu kryzysowego w Katowicach. Po spotkaniu planowana jest konferencja prasowa w mediach społecznościowych. Sytuacja jest związana z lawinowym wzrostem zachorowań wśród górników. Przypomnijmy, że w kopalniach w województwie śląskim zachorowało już 400 z nich.

Niestety w ostatnich zestawieniach zachorowań jakie są publikowane prze ministerstwo, praktycznie za każdym razem województwo śląskie jest na pierwszym miejscu. Rzecznik resortu powiedział, że to właśnie lawinowy wzrost zachorowań wśród górników wpłynął na te statystyki.

Najgorsze, że wirus szalej również w górniczych rodzinach. Główny Inspektor Sanitarny ma na Śląsku zająć się lepszą koordynacją służb a dokładnie wysyłaniem osób na kwarantannę, do izolatoriów i bieżącym monitorowaniem przypadków zakażenia.

Na ten moment najwięcej chorych górników jest w Polskiej Grupie Górniczej, gdzie liczba zakażonych wzrosła do 360 osób. Największym ogniskiem wirusa jest kopalnia Jankowice w Rybniku, gdzie dodatni wynik testu ma 197 osób. Niewykluczone, że w ciągu najbliższych kilku dni testów na Śląsku będzie wykonywanych znacznie więcej.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content