play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Koronawirus: więcej zakażeń niż wczoraj. Jest raport Ministerstwa Zdrowia

today16 czerwca 2021

Background

O 26 więcej niż wczoraj i o 100 więcej niż w poniedziałek.  Dziś ponad dwustu nowych zakażonych koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy epidemiczny raport.

Środek tygodnia i mamy wzrost zakażeń w porównaniu z wczoraj. 241 nowych infekcji wirusa w kraju i 23 na Śląsku. Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport o stanie pandemii  za minioną dobę. Najwięcej zakażeń, bo 28 wykryto tym razem w województwie wielkopolskim. Dalej na liście jest Mazowsze z 25 nowymi zachorowaniami. Czołówkę zestawienia zamyka województwo łódzkie i śląskie, gdzie zakaziło się odpowiednio po 23 osoby. Z kolei najmniej zakażeń wykryto w województwie lubuskim. Tam testy pokazały pozytywny wynik u jednej osoby.

W całym kraju w związku z zakażeniem koronawirusem w szpitalach leczonych jest prawie 1800 osób. Wciąż martwią jednak dane o zgonach. Od początku tygodnia dziś najwyższe statystyki dotyczące śmiertelności. Z związku z COVID-19 zmarło 62 osoby. 12 z nich nie miało innych potwierdzonych chorób.

W całym kraju w pełni zaszczepionych jest już ponad 10,2 mln osób.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content