play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Koronawirus zabił 32-latka z woj. śląskiego!

today22 października 2020

Background

Z danych prezentowanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach wynika, że z powodu koronawirusa zmarło a naszym województwie kolejnych 18 osób. Najmłodszą ofiarą wirusa jest 32-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym rekordowym dobowym przyroście zakażonych koronawirusem osób: 12 107 przypadków. Tylko z powodu COVID-19 zmarło aż 31 osób. Kolejnych 137 ofiar miało choroby współistniejące. W województwie śląskim odnotowano 1 168 nowych zachorowań.

W woj. śląskim odnotowano również niestety kolejne zgony:

W Szpitalu w Raciborzu zmarli: 59-letni mężczyzna z Chorzowa oraz 59-letni mężczyzna z Częstochowy; w Szpitalu w Cieszynie zmarli: 92-letni mężczyzna z Wisły oraz 81-letni mężczyzna z powiatu żywieckiego; w Szpitalu w Częstochowie zmarli: 67-letni mężczyzna z Częstochowy, 79-letni mężczyzna z Częstochowy, 92-letni mężczyzna z powiatu częstochowskiego, 84-letnia kobieta z Częstochowy, 91-letnia kobieta z powiatu częstochowskiego oraz 76-letnia kobieta z Częstochowy; w Szpitalu w Chorzowie zmarł 87-letni mężczyzna z Częstochowy; w Szpitalu w Dąbrowie Górniczej zmarła 49-letnia kobieta z Czeladzi; w Szpitalu w Bielsku-Białej zmarł 85-letni mężczyzna z Jaworzna; w Szpitalu w Rybniku zmarli: 72-letnia kobieta z Rybnika, 53-letni mężczyzna z powiatu rybnickiego oraz 32-letni mężczyzna z powiatu wodzisławskiego; w Szpitalu w Żorach zmarł 72-letni mężczyzna z Rybnika; w Szpitalu w Wodzisławiu Śląskim zmarł 83-letni mężczyzna z Wodzisławia Śląskiego.

źródło: WSSE Katowice
fot.: pixabay.com

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content