play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Koronawirus zagrożeniem dla funkcjonowania sklepów

today29 lipca 2020

Background

Koronawirus zagrożeniem dla funkcjonowania sklepów. Nawet połowa osób odwiedzających sklepy nie nosi maseczek, alarmuje resort zdrowia. Dlatego zaczynają się pojawiać sklepowe ogniska epidemii.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz retorycznie pyta handlowców – czy chcą mieć zamknięty sklep i personel w kwarantannie?

To jest w tej chwili kwestia egzekucji. Sam widzę niestety, że jedno to jest klient nieprzestrzegający przepisów prawa, a z drugiej strony nieupominający go ekspedient w sklepie. Kliencie nie przywiązują wagi do maseczek, bo widzą, że ekspedienci, właściciele sklepów nie wymagają tego od nich. Może warto wydelegować tego jednego pracownika, żeby potem nie mieć problemów z bieżącymi dochodami, gdy sklep będzie przez dwa tygodnie zamknięty z powodu 14-dniowej kwarantanny – zaznaczył Wojciech Andrusiewicz.

Jeśli w sklepie zostanie wykryty przypadek SARS-CoV2,  sanepid nakaże zamknąć punkt oraz będzie kierował pracowników i klientów  na kwarantannę. Przypomnijmy, że ministerstwo informowało wczoraj o wykryciu ponad 500 nowych przypadków  koronawirusa i o śmierci kolejnych sześciu osób.  W województwie Śląskim zmarło troje zakażonych. Odnotowano  u nas przeszło 160 nowych zakażeń.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content