play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Korzystał z kradzionej karty zbliżeniowej – właścicielka straciła ponad 1000 zł

today22 stycznia 2021

Background

Tak może skończyć się utrata zbliżeniowej karty płatniczej. 48-latek z Czechowic Dziedzic najpierw skradł taką kartę, a potem kilkadziesiąt razy dokonywał przy jej użyciu szybkich płatności. Zaczęło się od zgłoszenia 58-letniej właścicielki karty, która poskarżyła się policjantom, że z bankowego konta znikają jej pieniądze.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach wytropili 48-latka, który najpierw skradł kartę płatniczą, a później kilkadziesiąt razy zrobił nią zakupy na łączną sumę ponad tysiąca złotych. Za te przestępstwa grozi mu teraz kara nawet 10 lat więzienia. Kiedy policjanci zapukali do jego drzwi, otworzyła im poszukiwana przez sąd 40-letnia znajoma mężczyzny.

Na trop 48-latka kryminalni z czechowickiego komisariatu trafili niedługo po tym, kiedy do ich jednostki zgłosiła się 58-letnia mieszkanka Czechowic-Dziedzic. Kobieta zgłosiła stróżom prawa, że ktoś wykradł jej kartę płatniczą i zauważyła, że z konta znikają jej pieniądze. Zanim kobieta zdążyła ją zablokować, z jej rachunku zniknęło ponad 1.300 złotych. Policjanci wszczęli dochodzenie i dzięki uzyskanej historii transakcji zbliżeniowych dokonanych kradzioną kartą, szybko zdobyli wizerunek sprawcy kradzieży i ustalili jego tożsamość, a także adres pobytu. Policjanci pojechali do mieszkania mężczyzny. Zaskoczony 48-latek przyznał się do kradzieży karty i wykorzystania jej podczas płacenia za swoje zakupy.

Zaskoczona była także jego 40-letnia znajoma, u której zamieszkiwał, ponieważ po sprawdzeniu jej tożsamości w policyjnej bazie danych okazało się, że jest poszukiwana przez sąd. Kobieta została przekazana drugiemu patrolowi, który doprowadził ja do Aresztu Śledczego w Katowicach w związku z koniecznością odbycia kary pozbawienia wolności. 48-latek został zaś doprowadzony do komisariatu, gdzie usłyszał zarzut kradzieży karty oraz dokonania nią blisko 30 płatności na łączną kwotę ponad 1.300 złotych, co jest traktowane jako kradzież z włamaniem. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło/foto: Śląska Policja

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content