play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Kot Maciek- wyjątkowy portier Sosnowieckich Wodociągów! ZDJĘCIA

today21 lipca 2021

Background

Niektórzy mają obronnego psa, a Sosnowieckie Wodociągi mają obronnego kota. Uwielbia wygrzewać się na słońcu przed wejściem lub pilnuje porządku na portierni. Tak od czterech lat spędza czas Maciek, kot Sosnowieckich Wodociągów.

– Gdy po raz pierwszy pojawił się w siedzibie firmy przy ulicy Ostrogórskiej, nie był już małym kotkiem. Miał około trzech lat. Na początku musieliśmy zadbać o jego zdrowie, bo miał problemy między innymi z oczami. Nie był zbyt ufny, jednak z czasem oswoił się i zamieszkał u nas – mówi Małgorzata Wiącek z Sosnowieckich Wodociągów, która na co dzień opiekuje się kotem.

Jeśli Maciek potrzebuje wyłącznie swojego towarzystwa, to może odpocząć w specjalnym domku, który sprezentowali mu pracownicy wodociągów. Jednak zdecydowanie częściej woli spędzać czas z pracownikami firmy, którzy również dbają o pokarm dla kota i ewentualne wizyty u weterynarza.

Poza tym, przed siedzibą spółki ustawione są miski z wodą dla innych wolnożyjących kotów.

– Zapraszamy mieszkańców, również z psami, które także są u nas mile widziane – wyjaśnia prezes Sosnowieckich Wodociągów, Paweł Kopczyński.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content