play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kradł na potęgę, w końcu wpadł

today4 maja 2021

Background

Kradł na potęgę, pobił i w końcu jednak wpadł. 30-letni bandyta z Jastrzębia Zdroju jest już w rękach policji. Na sumieniu ma między innymi pobicie dwóch pracownic sklepu.

To ciągnęło się miesiącami. 30-latek z Jastrzębia Zdroju kradł i straszył. Był poszukiwany przez policję między innymi za kradzież dwóch paczek kapsułek do prania. Wtedy pobił kobiety.

Pobił za kapsułki

Bandyta w marcu wszedł do sklepu w centrum Jastrzębia Zdroju. Ściągnął z pułki dwa kartony i jak gdyby nigdy nic, chciał wyjść bez płacenia. Zauważyły to pracownice sklepu, które stanęły mu na drodze. 30-latek rzucił paczki na ziemię, dłonie zacisnął w kułak i rzucił się na pracownice. Udało mu się zbiec ze zrabowanym towarem.

Wpadł przy kolejnym skoku

Policja namierzyła go podczas drugiej kradzieży. Dosłownie kilka dni temu z terenu budowy usiłował ukraść elektronarzędzia. Po sprawdzeniu kartotek wyszło, że mężczyzna wcześniej już trzykrotnie dopuścił się włamania i kradzieży między innymi wkrętarek, szlifierek, skrzynki z narzędziami oraz nagrzewnicy.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Za przestępstwa te grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Na wniosek śledczych sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content