play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Kradli w Piekarach Śląskich. Zostali zatrzymani

today20 stycznia 2020

Background

Kradli w Piekarach Śląskich. W ręce kryminalnych wpadło dwóch mężczyzn, którzy zgodnie z poczynionymi ustaleniami dokonywali kradzieży artykułów spożywczych na terenie Piekar Śląskich i miast ościennych. Zatrzymanie złodziei nie byłoby możliwe bez wnikliwej pracy stróżów prawa, którzy po wielogodzinnej analizie zabezpieczonego monitoringu wytypowali sprawców kradzieży. Zatrzymanym grozi teraz do 5 lat więzienia.

 

Policjanci z wydziału kryminalnego piekarskiej komendy na bieżąco pracują nad ustaleniem sprawców przestępstw, co wymaga często cierpliwości przy szczegółowej analizie zebranych materiałów. Nie inaczej było w przypadku kradzieży z grudnia ub. r. Z półek sklepowych w jednym sklepie znikły wtedy czekolady i bombonierki, z kolei w drugim skradziono 8 butelek whisky.

Dzięki zabezpieczonym nagraniom z monitoringu sklepowego, stróże prawa na początku stycznia zatrzymali 24-latka odpowiedzialnego za kradzież whisky, natomiast 13 stycznia w ręce mundurowych wpadł 23-latek, który usłyszał zarzut kradzieży słodyczy o wartości blisko 700 zł.

Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów. Według ustaleń śledczych mężczyźni w ostatnim czasie kradli też m.in. na terenie Zabrza, Chorzowa i Katowic. Za przestępstwo kradzieży grozi im do 5 lat więzienia.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content