play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Kredyt dopasowany do potrzeb

today17 marca 2021

Background

Wielu klientów realizuje zamierzone cele oraz spełnia marzenia, korzystając z kredytów gotówkowych. To najczęściej wybierana opcja, ponieważ pozwala na dość dużą elastyczność, a z drugiej strony atrakcyjne oferty i promocje w bankach pozwalają znaleźć ciekawą propozycję.

Po dodatkowe pieniądze sięga się przy okazji urlopu, remontu, organizacji ważnej uroczystości czy też wówczas, gdy z jakiegoś powodu wydatki są większe niż wpływy. Jak każde zobowiązanie finansowe także kredyt trzeba spłacić, dlatego zawsze warto analizować swoje możliwości i potrzeby.

  1. Jak wybrać kredyt gotówkowy?
  2. Oferta skrojona na miarę
  3. W trosce o zdolność

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Doskonałymi narzędziami, które pomagają wybrać najlepszą ofertę, są różnego rodzaju rankingi i porównywarki. W prosty sposób na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe można sprawdzić, jaka propozycja będzie w danym momencie najlepsza, który bank ma na przykład interesującą promocję. Można szybko sprawdzić, na jaki kredyt nas stać, ile będzie wynosić pojedyncza rata oraz jakie będą całkowite koszty zobowiązania. Taka szybka selekcja i na przykład wybranie najtańszej opcji nie zwalania nas oczywiście z konieczności zapoznania się z umową oraz przeanalizowania tabel opłat i szczegółowych warunków. Z pewnością dla wielu osób podstawowym kryterium będzie wysokość miesięcznej raty kredytu, ponieważ będzie ona stanowić stałe obciążenie domowego budżetu przez kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt miesięcy. Dlatego właśnie tak ważne jest obliczenie zdolności kredytowej – to informacja nie tylko dla banku, ale również dla tych osób, które decydują się na kredyt gotówkowy.

Oferta skrojona na miarę

Niezmiennie klientom zależy na tym, by otrzymać pieniądze na jak najlepszych warunkach. W takiej selekcji idealny jest ranking kredytów gotówkowych, ponieważ zwalania nas z konieczności odwiedzania szeregu placówek czy też sprawdzania kilkudziesięciu stron internetowych. Na koszt zobowiązania oczywiście wpływa szereg różnych czynników. To przede wszystkim oprocentowanie, prowizje i dodatkowe koszty. Dlatego warto sprawdzić wartość parametru RRSO i uznać ten czynnik za najważniejszy przy porównywaniu ofert. Musi być on bowiem stosowany przez każdy bank. Poza tym pokaże, jaki będzie całkowity koszt kredytu, czyli ile finalnie zapłacimy. Może się okazać, że jeden bank będzie kusił bardzo niskim oprocentowaniem, ale dodatkowe koszty będą dużo wyższe i wcale na tym dobrze nie wyjdziemy. Poza tym trzeba spojrzeć również na to, w jaki sposób będzie pobierana prowizja. W przypadku jej kredytowania zapłacimy dużo więcej.

W trosce o zdolność

Warto pamiętać, że bank, udzielając kredytu gotówkowego, będzie uważnie sprawdzać zdolność kredytową klienta. To jeden z podstawowych mechanizmów, które zabezpieczają instytucję. Nasza wypłacalność będzie oceniana według bardzo różnych kryteriów. Konieczne będą zaświadczenia, wyciągi z konta, wiarygodna historia w Biurze Informacji Kredytowej. Czasem zdecydowanie prościej jest wziąć kredyt w banku, w którym mamy konto, ponieważ ta instytucja ma dużą wiedzę na temat naszych wpływów i wydatków, a często jest również w stanie zaproponować bardziej atrakcyjne warunki.

Banki kuszą klientów różnego rodzaju propozycjami. Kredyty gotówkowe są stale najpopularniejszym sposobem na to, by zdobyć dodatkowe pieniądze. Poza tym ich różnorodność sprawia, że z pewnością znajdziesz opcję szytą na miarę. To najlepszy pomysł by spełnić marzenia, zrealizować plany oraz poradzić sobie w trudnej sytuacji, gdy nie mamy oszczędności.

 

/artykuł sponsorowany/

Autor: Redaktor


0%
Skip to content