play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kredyt gotówkowy – przegląd ofert do 100 tys.

today8 lipca 2020

Background

Osoby, które szukają korzystnej oferty kredytowej, bardzo wnikliwie sprawdzają wszystkie oferty bankowej. Dzieje się tak, gdyż kredytobiorcy chcą uniknąć zwiększonych opłat za korzystanie ze zobowiązań bankowych.

Szczególnie możemy to zaobserwować przy długotrwałych kredytach. Banki ze względu na panującą pandemię COVID-19 są bardzo ostrożne i unikają nadmiernego ryzyka, które mogłoby zakończyć się brakiem spłaty. Jak znaleźć kredyt gotówkowy w najlepszej ofercie i na co zwrócić uwagę?

Kredyt gotówkowy do 100 tys. a pandemia COVID-19

Kredytobiorcy starający się o kredyt gotówkowy, muszą wziąć pod uwagę fakt, że banki stały się bardzo ostrożne w kwestii udzielania zobowiązań. Jest to związane z panującą pandemią wirusa COVID-19. Banki obniżyły stopy procentowe, ale bardzo niechętnie przyjmowały wnioski kredytowe, gdyż monitorowały zachowania i trendy panujące w gospodarce. Wraz z odmrożeniem gospodarki banki przyjmują wnioski, jednak minimalizują do minimum ryzyko kredytowe. Szczególnie przy długotrwałych zobowiązaniach. Banki w ramach zabezpieczenia podniosły wysokość wkładu własnego nawet do 30, 40 procent. Osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą i są zatrudnione na inną umowę, niż umowa o pracę, mogą mieć problem z utrzymaniem swojej zdolności kredytowej na poziomie tej sprzed pandemii.

Kredyt gotówkowy 100 tys. na 10 lat a zdolność kredytowa

Wpływ pandemii na rynek kredytowy jest bardzo wyraźny. Banki stały się niechętne i bardzo dokładnie weryfikują naszą zdolność kredytową. W zależności od instytucji czynniki wchodzące w skład zdolności kredytowej mogą się różnić, jednak co do zasady pozostają bardzo zbliżone. Dlatego banki w pierwszej kolejności analizują nasze comiesięczne wpływy na konto osobiste, ilość osób stanowiących wspólne gospodarstwo domowe, wiek, miejsce zamieszkania, comiesięczne wydatki, rodzaj wykonywanej pracy i umowa, jaka ją normuje oraz historię kredytową. Wszystkie te czynniki wpływają na ocenę ryzyka kredytowego przez bank. Im wyższe ryzyko, tym mniejszą mamy szansę na otrzymanie zobowiązania. Jednak musimy pamiętać o tym, że możemy wpływać na zwiększenie naszej atrakcyjności kredytowej poprzez różne zabiegi, które mogą podnieść ją nawet o kilka procent. Możemy zrobić to samodzielnie lub skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który na bazie swojej wiedzy i doświadczenia podpowie nam, co poprawić i zmienić, aby bank postrzegał nas jako mniej ryzykownych kredytobiorców.

Kredyt gotówkowy a historia kredytowa

Jedną z wielkości zdolności kredytowej, która może udaremnić na pozyskanie zobowiązania, jest historia kredytowa. Bank dokładnie zweryfikuje nasz status w Biurze Informacji Kredytowej i jeśli widniejemy tam jako niepewny płatnik, nie otrzymamy kredytu. Dla banku jesteśmy kredytobiorcą niewiarygodnym i nasze ryzyko kredytowe drastycznie wzrasta, gdyż bank nie ma pewności, że tym razem będziemy spłacać nasze zobowiązania w ustalonym terminie. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie pilnować zobowiązań i płacić je zgodnie z umowami.

Kredyt gotówkowy na 100 tys. na 10 lat – jak wybrać najlepszą ofertę?

W pierwszej kolejności warto dokonać dokładnej diagnozy stanów naszych finansów. Kredyt gotówkowy nie powinien wpływać na nasze prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego ratę warto dokładnie dostosować do naszych możliwości, podobnie jak czas spłaty. Jest wiele możliwości, dzięki którym możemy wybrać optymalną ofertę kredytową. Jednym z nich jest wizyta w banku i poproszenie o przedstawienie oferty kredytowej, możemy to zrobić stacjonarnie lub telefonicznie. Innym sposobem jest przygotowanie oferty internetowej przez pracownika banku. Wiąże się to z długim czasem oczekiwania, gdyż pracownik banku musi dokonać selekcji i poświecić czas na ich przygotowanie. Innym ciekawym rozwiązaniem jest prześledzenie rankingu kredytów gotówkowych, gdzie możemy wybrać czynniki, które nas interesują i dostosować pod to ofertę kredytową. Jest to doskonale narzędzie, gdyż nie tylko pozwala skrócić czas poszukiwań, ale także dostarcza nam wiedzy dotyczącej rynku kredytowego.

Kredyt gotówkowy 100 tys. rata – jak wybrać najniższą?

Zanim wybierzemy wysokość raty, która nas interesuje, musimy wiedzieć, jakie są nasze możliwości kredytowe. W tym celu warto użyć kalkulatora kredytu gotówkowego, który pomoże zdiagnozować naszą sytuację materialną. Jeśli interesuje nas kredyt gotówkowy 100 tys. warunki, jakie są z nim związane, możemy wyliczyć za pomocą kalkulatora. Wystarczy tylko, że w odpowiednie miejsca podstawimy wartości, które będziemy w stanie modyfikować i wyliczać wysokość rat, oprocentowanie, czy czas spłaty. Musimy pamiętać, że to narzędzie nie tylko skraca czas wyszukiwania oferty, ale także pomaga dokonać wyboru. Kalkulator kredytu gotówkowego jest dostępny na wielu internetowych stronach, co warto mieć na uwadze, że narzędzie to nie dokonuje precyzyjnych pomiarów. Nie uwzględnia takich wielkości jak indywidualne ustalenia z bankiem, czy regulacji zawartych w umowie.

 

Materiał powstał przy współpracy z partnerem. 

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content