play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

Kredyt gotówkowy ranking ofert 2021

today10 września 2021

Background

Kredyt gotówkowy to najszybszy sposób na pozyskanie gotówki. Zaletą takiego kredytu jest dowolność celu, na jaki chcemy przeznaczyć pieniądze, dlatego tez kredyt gotówkowy jest jednym z najchętniej zaciąganych kredytów.

Z tego powodu też, przygotowaliśmy ranking kredyt gotówkowy ranking ofert 2021 – https://www.17bankow.com/ranking-kredytow-gotowkowych.

W naszym rankingu kredytów gotówkowych zobaczysz, który bank obecnie posiada najlepsze warunki a poniżej przedstawiamy krótki opis tego, czym jest kredyt gotówkowy, kto może go uzyskać i jakie należy spełniać warunki.

  1. Kredyt gotówkowy.
  2. Wystarczy tylko mieć zdolność kredytową.
  3. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Kredyt gotówkowy

Kredyty gotówkowe, jak sama nazwa wskazuje wypłacane są w całości w gotówce i są przeznaczone dla osób fizycznych. Nieważne czy chcesz kupić nową lodówkę, wyremontować mieszkanie czy wyprawić ekstra urodziny swojej córce, pieniądze pochodzące z kredytu gotówkowego możesz przeznaczyć na dowolny cel. Bank przy przyznawaniu kredytu gotówkowego nie pyta, na co chcesz przeznaczyć pieniądze.

Aby uzyskać taki kredyt możesz udać się do oddziału banku bądź wypełnić wniosek o kredyt gotówkowy online. Na stronie internetowej zostaniesz poproszony o podanie okresu spłaty kredytu oraz jego wysokość. Następnie należy podać swoje dane i wysłać wniosek.

Może się zdarzyć, że konieczne będzie przedstawienie zaświadczenia o zarobkach bądź wypisu z konta. Wniosek o przyznanie kredytu złożyć możesz także telefonicznie lub w oddziale stacjonarnym banku.

Wystarczy tylko mieć zdolność kredytową

Pewnie wiele z Was zadaje sobie pytanie jak dostać kredyt gotówkowy?

Przyznanie kredytu gotówkowego głównie zależy od Twojej zdolności kredytowej, czyli wykazania, że posiadasz stały dochód i jest on na tyle wysoki, że spokojnie będziesz mógł spłacać raty kredytu. Ale nie bójcie się, wymagania jakie należy spełniać, nie należą do wygórowanych. Chodzi po prostu o to, że jeśli suma miesięcznych zobowiązań przekracza lub jest zbliżona do kwoty miesięcznych dochodów to bank raczej nie zdecyduje się na udzielenie kredytu gotówkowego. Oczywiście jeśli Twoje dochody pozwolą Ci na mniejszy kredyt to bank na pewno Ci to zaproponuje.

Dodatkowo kredytobiorca musi być pełnoletni, czyli mieć ukończone 18 rok życia.

Dobrą informacją jest fakt, że wniosek o kredyt mogą złożyć dwie osoby, czyli na przykład małżonkowie. Dwie osoby z pewnością mogą wykazać się większą zdolnością kredytową niż jedna osoba. Kredyt gotówkowy dla małżeństw jest zatem jak najbardziej dostępny. Banki nie zwracają przy tym uwagi na staż małżeństwa. Znaczenie odgrywa głównie wysokość osiąganych dochodów oraz aktualne zobowiązania finansowe.

Czasami może się zdarzyć tak, że bank odmówi udzielenia kredytu. Kiedy tak się może wydarzyć? Wtedy kiedy Twoje zarobki okażą się niższe niż planowana rata spłaty kredytu. Wtedy bank uzna, że nie będziesz w stanie spłacać rat, co czyni Cię nierzetelnym kredytobiorcom.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Często spotykamy się z opinią, że każdy dobry kredyt gotówkowy to tani kredyt gotówkowy. Tylko co to w praktyce oznacza?

Każdy kredytodawca stawia warunki, na podstawie których udziela kredytów. Oprócz terminu spłaty, który ustalasz z bankiem, bank pobiera opłaty za udzielenie kredytu. Jest to między innymi RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania oraz oprocentowanie kredytu gotówkowego. Te dwa najważniejsze współczynniki a w szczególności RRSO powie Ci, ile tak naprawdę będzie Cię kosztował kredyt.

Dlatego, jeśli jesteś zainteresowany zaciągnięciem kredytu to koniecznie kliknij w link, który zamieściliśmy na początku tekstu i odwiedź nasz ranking kredytów z najlepszymi warunkami dla Ciebie. 

Materiał we współpracy z partnerem

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content