play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Król złodziei i mistrz ucieczek znowu grasuje w Gliwicach!

today21 września 2020

Background

Król złodziei i mistrz ucieczek znowu grasuje w Gliwicach! Spokojnie, tylko w teatrze… Na scenę Teatru Miejskiego w Gliwicach wraca niekwestionowany bohater ostatnich sezonów teatralnych – „Najmrodzki”. Nie dopadła go milicja, policja ani inne służby. Wirus też mu niestraszny. Widzowie już mogą planować swój kryminalno-przygodowy wieczór ze Zdzisławem Najmrodzkim- jedną z najbardziej legendarnych postaci Gliwic i Śląska. „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” ponownie na gliwickiej scenie 2, 3 i 4 października br.

Król złodziei i mistrz ucieczek znowu grasuje w Gliwicach! Zaledwie kilka miesięcy od premiery spektakl „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” stał się tak zwanym „the best of…” w rankingach najważniejszych  krytyków teatralnych i festiwali w całej Polsce. Jednocześnie zyskał dużą grupę oddanych fanów, którzy oglądają przedstawienie po kilka razy.

Tytułowym bohaterem tej ballady łotrzykowskiej jest Zdzisław Najmrodzki, król złodziei i mistrz ucieczek z PRL-owskich aresztów śledczych (w tym dwa razy z gliwickiego więzienia). To barwna, kryminalno-miłosna historia o poszukiwaniu wolności gdzie w główną rolę wcielił się znakomity Mariusz Ostrowski. Mówi się o „Najmrodzkim” jako o gliwickim Pulp Fiction. I rzeczywiście, poetyka „filmu w teatrze” sprawdza się tutaj wyśmienicie.

Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach
scenariusz i reżyseria: Michał Siegoczyński
Duża Scena Teatru Miejskiego w Gliwicach
Dla widzów od lat 16

Spektakle
2-3-4 października (piątek-sobota-niedziela) godz. 18.00

info i fot. Teatr Miejski w Gliwicach/Michał Ramus

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content