play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Krystian Ochman w finale Eurowizji 2022!

today13 maja 2022

Background

Krystian Ochman, student katowickiej Akademii Muzycznej awansował do finału Eurowizji. Zaprezentował na scenie utwór „River”.

Reprezentant Polski wystąpi jutro wraz z dziewiętnastoma innymi, europejskimi wykonawcami, m.in. z Belgii, Australii, Rumunii czy Szwecji.

Krystian Ochman zaprezentował utwór „River”

Drugi półfinał tegorocznej Eurowizji zorganizowany został w Turynie. Na scenie stanęło łącznie 18 wykonawców. Ich występy można było śledzić na antenie TVP 1 i oficjalnym kanale konkursu w serwisie Youtube. Wyniki przedstawiono wczoraj wieczorem około godziny 23.00.

Jakie wrażenia po wczorajszym dniu?

Jak oceniono występ Polaka? Wystarczającym komentarzem może być chyba ten, który pojawił się wczoraj w oficjalnych kanałach najważniejszego przeglądu muzycznego w Europie, gdzie napisano „Po co komu Andrea Bocelli, gdy ma się Ochmana!”:

Poniżej pełna lista krajów, które zakwalifikowały się wczoraj do finału:

Ostatecznie w wielkim finale, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 maja, wystąpi łącznie 25 artystów, których pełna lista poniżej:

Ich występy będzie można śledzić od godziny 21.00 na kanale TVP1. Trzymamy kciuki za wnuka wybitnego solisty operowego Wiesława Ochmana.

Fot. screen youtube

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content