play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Kto będzie mógł popływać? Od jutra baseny mają być OTWARTE

today11 lutego 2021

Background

Można otworzyć, ale nie do końca wiadomo dla kogo. Nadal nie zostały opublikowane zasady sanitarne między innymi dla basenów mających jutro wznowić działanie.

Są przygotowane do otwarcia, ale władze miasta cały czas czekają na rozporządzenie w tej sprawie, bo wciąż nie ma konkretnych wytycznych – mowa o basenach, między innymi w Katowicach, które już od jutra mogą ponownie wznowić działanie, podobnie jak reszta obiektów tego typu w całym kraju.

– Jesteśmy w pełnej gotowości, żeby otworzyć wszystkie baseny miejskie, z uwzględnieniem reżimu sanitarnego oraz wszelkich obowiązujących obostrzeń. czekamy na publikację rozporządzenia, które określi jasne zasady, na jakich te obiekty będą mogły funkcjonować – czy będą z nich mogły korzystać tylko grupy zorganizowane, czy też można będzie przychodzić indywidualnie – mówi reporterowi Radia Piekary Michał Łyczak z katowickiego Urzędu Miasta.

W przypadku Katowic mowa oczywiście o Basenie Brynów i Burowiec.

Zgodnie z ubiegłotygodniowymi informacjami rządu, od jutra można będzie między innymi uprawiać sporty na wolnym powietrzu, otwarte będą stoki narciarskie i baseny. Nie wiadomo jednak dalej jakie zasady będą obowiązywać otwarte pływalnie i pozostałe otwierane obiekty. Rząd do czwartkowego poranka nadal nie opublikował rozporządzenia w tej sprawie, mimo, że zmiany mają wejść w życie już od jutra.

Poza zmianami w zakresie sportu otwarte zostaną też kina i teatry – w zakresie połowy miejsc na widowniach oraz hotele – w których można będzie udostępnić gościom połowę miejsc noclegowych.

Na dzień przed wprowadzeniem zmian w życie, liczba nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem w naszym kraju przekroczyła 7 tysięcy. 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content