play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Kto chce zostać motorniczym? Można skorzystać z kursu. Za darmo (no prawie)

today12 lutego 2020

Background

Jest szansa zrealizować swoje dziecięce marzenia. Bo któż z nas, za młodu, nie myślał o tym by zostać strażakiem, policjantem, stewardessą, lotnikiem lub…. motorniczym tramwaju? I oto pojawiła się możliwość, żeby uprawnienia na tramwaj zdobyć.

Szkolenie jest za darmo. No prawie, bo zapisując się na kurs, trzeba podjąć zobowiązanie pracy – przez kilka lat. Przewoźnik potrzebuje nowych ludzi, bo wielu dotychczasowych pracowników odchodzi na emeryturę. Kurs jest za darmo dla tych, którzy po egzaminie będą pracować w tramwajach. Za każdy rok pracy umarzana jest 1/3 ceny kursu. Andrzej Zowada z Tramwajów Śląskich przypomina, że takie zasady obowiązują od roku i są efekty. Spółka pozyskała wielu nowych pracowników

 • cover play_arrow

  Kto chce zostać motorniczym? Można skorzystać z kursu. Za darmo (no prawie) Adam Grabałowski

Wniosek i dokumenty w sprawie tramwajowego kursu można składać do końca przyszłego tygodnia (21 lutego). Samo szkolenie rozpoczyna się w marcu i potrwa trzy miesiące. Jedyny koszt dla kursanta to opłata za państwowy egzamin. Nasz reporter przy okazji poprzedniego naboru, przymierzał się do szkolenia i usiadł za sterami tramwaju….

 • cover play_arrow

  Kto chce zostać motorniczym? Można skorzystać z kursu. Za darmo (no prawie) Adam Grabałowski

Tramwaje Ślaskie SA na podobnych zasadach rekrutują już od roku. W normalnych okolicznościach cena kursu na motorniczego to ponad 6 tys.zł.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content