play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kto chętny na industrialną podróż?

today5 grudnia 2020

Background

Kto chętny na industrialną podróż? Wirtualny Indurajd samochodowy po Szlaku Zabytków Techniki województwa śląskiego odbędzie się 6 grudnia i połączony z atrakcjami dla dzieci w ramach Mikołajek. Program przejazdu pozostaje bez zmian. Wszystkie atrakcje odbędą się w przestrzeni wirtualnej. Zapisy trwają jeszcze tylko dzisiaj. 

Kto chętny na industrialną podróż? Trasa „Indurajdu przez trzy industrialne krainy” będzie prowadzić z Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie przez Szyb Maciej w Zabrzu do Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych. W trakcie wydarzenia załogi będą miały do wykonania zadania, w których będzie należało się wykazać wiedzą na temat Szlaku Zabytków Techniki oraz znajomością przepisów ruchu drogowego.

Podczas Indurajdu załogi, nie tylko będą miały możliwość zwiedzania obiektów, ale także będą uczestniczyły w pokazie „Postaw na Energię w Muzeum Energetyki”, w warsztacie drukarskim w Muzeum Prasy Śląskiej oraz w wykładzie naukowym na temat sposobu pozyskania wody i jej zastosowania w Szybie Maciej. Dla najmłodszych rajdowców przewiduje się spotkanie ze Św. Mikołajem. Na zakończenie organizator zaprasza na zjawiskowy koncert na cewkach Tesli. Każdy uczestnik Indurajdu wygrywa !

Zapisy trwają do 5.12.2020r. Zgłoszenia należy kierować na adres:kontakt@kopalniasztuki.com lub telefonicznie pod numerem: 727 675 787. Więcej informacji czytelnicy znajdą na stronach internetowych Szybu Maciej, Muzeum Energetyki czy Muzeum Prasy Śląskiej.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content