play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kto wyremontuje „gierkówkę” za Siewierzem? GDDKiA szuka wykonawcy

today9 czerwca 2021

Background

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka wykonawcy przebudowy ponad 5 km drogi krajowej nr 91 pomiędzy Markowicami a Brudzowicami. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na sieci TEN-T (Transeuropejska Sieć Transportowa).

Projekt zakłada przebudowę dwóch i likwidację jednego skrzyżowania (w miejscowości Zabijak) oraz wybudowanie chodników, które umożliwią bezpieczne dojście do przystanków autobusowych zlokalizowanych w ciągu drogi krajowej.

W związku z tym, że wskazany odcinek DK 91, od 2019 r. stanowi alternatywę dla autostrady A1, niezbędne jest dostosowanie konstrukcji drogi do nośności 115 kN/oś.

 

 

W celu poprawy bezpieczeństwa ruchu zostanie zamknięte skrzyżowanie z ul. Leśną w Zabijaku. Na przebudowanym odcinku drogi zaprojektowano również dwie zatoki do przeprowadzania kontroli pojazdów przez Policję i Inspekcję Transportu Drogowego. Realizacja robót powinna być prowadzona z wyłączeniem z ruchu poszczególnych odcinków jezdni. W tym celu powstaną tymczasowe przejazdy technologiczne umożliwiające przeprowadzenie ruchu dwukierunkowego po jednej z jezdni.

 

Zamówienie będzie realizowane w formule tradycyjnej (Buduj). Na oferty GDDKiA czeka jeszcze przez miesiąc. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 14 miesięcy (wyłączając okres zimowy).

 

Odcinek zlokalizowany jest w granicach woj. śląskiego w powiecie myszkowskim (gmina Koziegłowy) oraz powiecie będzińskim (gmina Siewierz) i przebiega przez miejscowości Winowno, Zabijak i Brudzowice.

źródło/graf.: GDDKiA

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content