play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Ku przestrodze! Kąpiel na własną odpowiedzialność

today31 lipca 2020

Background

Ku przestrodze! Przed nami ciepły, sierpniowy weekend. Wielu zdecyduje się na pobyt nad wodą. Pamiętajcie jednak, że ta bywa niebezpieczna.

Od początku wakacji nad Zalewem Nakło – Chechło utonęły 3 osoby. Interwencji ratowników było kilkadziesiąt.

Od początku wakacji ratownicy już kilkadziesiąt razy udzielili pomocy osobom korzystającym z uroków kąpieli nad Zalewem Nakło – Chechło. Począwszy od skaleczeń, zadrapań, ukąszeń po poważne urazy. Były też osoby, które podtopione zostały wyciągnięte z wody – mówi Wojciech Krawczyk z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną nad Zalewem Nakło – Chechło nie wyznaczono miejsc strzeżonych. Kąpiel w akwenie zakazana nie jest, ale jest na własną odpowiedzialność. Ratownicy apelują o rozwagę i przypominają o najczęstszych błędach nad wodą:

Przede wszystkim alkohol, pływanie po alkoholu. Przecenianie własnych umiejętności, odpływanie zbyt daleko od brzegu. Często bywa tak, że nie mamy już sił, aby wrócić. No i oczywiście dzieci, które są zostawione bez opieki. Rodzice wprawdzie są blisko – bo na kocu, ale są zaabsorbowani na przykład korzystaniem z telefonu komórkowego – dodaje Wojciech Krawczyk.

Od sierpnia, Zalew Nakło – Chechło w godzinach od 10 do 18 patrolować będzie sześciu ratowników WOPR. W weekendy będzie ich siedmiu.

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content