play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
 • cover play_arrow

  Radio Piekary Radio Piekary

 • cover play_arrow

  Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Ruda Śląska

Kumulacja na torach. Inwestycyjne plany Tramwajów Śląskich

today28 stycznia 2020

Background

Szykuje się prawdziwa kumulacja i pasażerowie na pewno to zauważą. Ten i kolejny rok będą bardzo pracowite dla ekip remontowych Tramwajów Śląskich.

W 10 miastach metropolii albo prowadzone będą remonty sieci i torów albo układana będzie nowa linia. Remonty to utrudnienia dla pasażerów – tak jest już teraz jest w Chorzowie na ul. 3 maja, a niebawem w Rudzie na ul. Goduli czy w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich.

To nie koniec, bo przewoźnik chce za jednym zamachem wyremontować dalszy ciąg trasy z Chorzowa do Chebzia w Świętochłowicach na ul. Chorzowskiej. Tramwaje Śląskie przymierzają się też do modernizacji linii numer 9 w Rudzie Śląskiej na Goduli i w Bytomiu na Frycza Modrzewskiego.

 • cover play_arrow

  Kumulacja na torach. Inwestycyjne plany Tramwajów Śląskich Adam Grabałowski

Osobny temat to przymiarki do budowy zupełnie nowej trasy do południowych dzielnic Katowic (tu wiadomo, że będzie opóźnienie) oraz układanie torowiska na ul. Grundmana, łączącego ulicę Chorzowską i Gliwicką. To krótki odcinek, ale Andrzej Zowada z Tramwajów Śląskich zapowiada, że łatwo nie będzie….

 • cover play_arrow

  Kumulacja na torach. Inwestycyjne plany Tramwajów Śląskich Adam Grabałowski

Uzupełniając, Tramwaje Śląskie zapowiadają też modernizacje szlaków w centrum Mysłowic i Sosnowca, a także w Dąbrowie Górniczej. Nasz rozmówca zapowiada też modernizację torowiska i sieci w Bytomiu między centrum, a zajezdnią w Stroszku, kolejne prace w śródmieściu Chorzowa – tym razem na Powstańców i Hajduckiej. Właściwie, mieszkańcy wszystkich części aglomeracji, tam gdzie jeżdżą tramwaje, odczują jakieś komplikacje. W większości przypadków roboty ruszą jeszcze w tym roku.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content