play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Kup polisę turystyczną przez internet

today8 kwietnia 2020

Background

Wyjeżdżasz na wakacje i chcesz mieć pewność, że żadne zdarzenie losowe nie nadwyręży domowego budżetu? Pomyśl o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego – polisy, w ramach której otrzymasz wsparcie od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Sprawdź, jak zakupić takie ubezpieczenie przez internet.

Oferta towarzystw ubezpieczeniowych jest bardzo rozbudowana – nie ogranicza się wyłącznie do ubezpieczenia komunikacyjnego. Jedną z opcji jest polisa turystyczna, która przydaje się każdemu wyjeżdżającemu w podróż – nie tylko za granicę, ale również do innego miasta w kraju. 

Jak działa ubezpieczenie turystyczne?

Zasada funkcjonowania polisy podróżnej jest prosta – ubezpieczyciel przejmuje na siebie finansową odpowiedzialność wówczas, gdy dojdzie do zdarzenia drogowego objętego umową. Oznacza to np. możliwość uzyskania zwrotu kosztów leczenia, rehabilitacji, operacji, a nawet transportu medycznego. 

Jeśli chodzi o ubezpieczenie, istotną rolę odgrywa nie tylko zakres ochrony. Znaczenie ma przede wszystkim suma ubezpieczenia – od niej zależy, jak duże będzie wypłacone świadczenie. Im wyższa kwota, tym wyższego odszkodowania można się spodziewać. 

Kup polisę przez internet

Aby wykupić polisę turystyczną, wcale nie musisz wychodzić z domu – łatwo wykupisz ją online. Cała procedura sprowadza się do zaledwie kilku kroków, w czym pomagają serwisy porównywarkowe, takie jak np. https://porownywarka-ubezpieczen.pl/

Krok 1. Wybierz rodzaj ubezpieczenia.

Krok 2. Wypełnij formularz, odpowiadając na konkretne pytania. 

Krok 3. Wybierz interesującą Cię ofertę towarzystwa ubezpieczeniowego.

Krok 4. Sfinalizuj transakcję.

Krok 5. Zapłać za ubezpieczenie.

Polisa będzie aktywna wyłącznie wtedy, gdy uregulujesz należność. W przeciwnym razie podpisana umowa zostanie anulowana. 

Internetowy zakup ubezpieczenia to świetne rozwiązanie, ponieważ pozwala na znaczną oszczędność czasu. Daje również szansę na porównanie ofert, dzięki czemu można zapłacić dużo mniej w porównaniu z przypadkowym wyborem polisy. 

Polisa turystyczna – czy to potrzebne?

Ubezpieczenie podróżne to polisa, którą warto wykupić. Daje bowiem dostęp do dodatkowej ochrony, dzięki czemu to na ubezpieczycielu będzie spoczywać finansowa odpowiedzialność w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Pokryje on wiele wydatków związanych np. z doznanym urazem podczas wypadku itp. 

Koszt polisy nie jest wysoki – ubezpieczenie wykupywane jest wyłącznie na czas podróży. Dlatego jest to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. To niewielka suma w porównaniu z korzyściami oraz tym, jak dużo płacisz za urlopowy wyjazd.

Materiał przy współpracy z partnerem

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content