play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Kuracje, nasadzenia i dołowania. Rewitalizacja zieleni w centrum Katowic

today22 lutego 2021

Background

Będą zmiany w śródmieściu Katowic. Centrum miasta ozdobią nowe rośliny. Będą warte ćwierć miliona złotych.

Wiśnie, klony i szlachetne krzewy pojawią się już wkrótce w Śródmieściu Katowic. Pod koniec tygodnia rozpocznie się bowiem rewitalizacja zieleni miejskiej na Placu Kwiatowym i ulicy 3 Maja.

– W pierwszej kolejności z ulicy 3 Maja usunięte zostaną klony jesionolistne, które rosną w donicach, oraz surmie z Placu Kwiatowego. Wszystkie drzewa powędrują na kurację szklarniową, do działu produkcji roślinnej Zakładu Zieleni Miejskiej w Janowie i będą zadołowane, a na wiosnę zostaną posadzone w terenie. Na Placu Kwiatowym posadzonych zostanie 16 wiśni pikowanych oraz 15 klonów czerwonych.  Z kolei na 3 Maja pojawi się 28 klonów polnych, których uzupełnienie będą stanowić krzewy jałowca płożącego, cisu pośredniego, róże, oraz pnącza bluszczu pospolitego – wylicza w rozmowie z Radiem Piekary Michał Łyczak z katowickiego magistratu.

Wybrane gatunki drzew nie tylko znacząco poprawią estetykę, ale także zapewnią ciekawe warianty kolorystyczne. Finalny efekt zobaczymy i będziemy mogli ocenić z końcem kwietna.

Przetarg na zielone wyposażenie śródmieścia stolicy województwa wygrała firma „BOTIKA” S.C. z Katowic. Szacowany koszt tej inwestycji to około 250 tysięcy złotych.

Fot. Facebook/Katowice – oficjalny profil miasta

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content