play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Kuria Metropolitalna w Katowicach odwołuje wizyty kolędowe

today28 września 2020

Background

Kuria Metropolitalna w Katowicach odwołuje wizyty kolędowe. Nie będzie tradycyjnych odwiedzin kapłanów w domach. Zamiast tego jest propozycja mszy świętych za wiernych oraz wspólne modlitwy w kościołach.

To już pewne – w tym roku tradycyjnej kolędy nie będzie… przez koronawirusa. W archidiecezji katowickiej, księża nie będą odwiedzali domów parafian. Jest inna propozycja – mówi naszemu reporterowi dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Katowicach, ksiądz Roman Chromy:
-Proponujemy oczywiście duszpasterzom, jeśli będzie to możliwe, aby odwiedziny kolędowe zastąpić chociażby odprawianiem w okresie Bożego Narodzenia mszy świętych w intencji parafian. Wyszczególniając przy tym poszczególne ulice, które by miały w tym czasie zaplanowaną kolędę.
Drugi pomysł kurii to kolędowanie wiernych w kościele przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych:
Myślę, że możemy także zagospodarować kolejne niedziele okresu Bożego Narodzenia na nieszpory kolędowe czy na wieczory kolędowe. Po to żeby w ten sposób z jednej strony doświadczyć wspólnoty kościoła. Z drugiej strony żeby także umocnić się w wierze w tej sytuacji która nas spotkała. To wszystko zawsze wedle obowiązujących zasad sanitarnych. Dodaje ksiądz Roman Chromy.

Na ten moment w kościołach nie ma limitu wiernych. Muszą oni być jednak w maseczkach. Jeśli msza jest na zewnątrz – wówczas obowiązuje 1,5 metra odstępu.

/foto: Archidiecezja Katowicka

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content