play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Kwarantanna w Szpitalu im. Mielęckiego w Katowicach. U pacjenta potwierdzono koronawirusa

today26 marca 2020

Background

AKTUALIZACJA    17:04, 26.03.2020 r.

Praca odbywa się już normalnie w Szpitalu Klinicznym im. Mielęckiego w Katowicach, gdzie po ujawnieniu pacjenta z koronawirusem kwarantannie poddano ponad 20 osób: w tym lekarzy,pielęgniarki oraz personel pomocniczy. Po obowiązkowej dezynfekcji, ich obowiązki przejęli lekarze z innych oddziałów.

Wcześniej pisaliśmy

Kwarantanna w Szpitalu im. Mielęckiego w Katowicach. U pacjenta potwierdzono koronawirusa. 20 pracowników Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w kwarantannie.

W placówce pojawił się starszy mężczyzna, u którego wykryto obecność koronawirusa. Zakażony został przewieziony do szpitala w Raciborzu. Oddział, na którym przebywał został zdezynfekowany, a pracownicy, którzy mieli z nim styczność objęci kwarantanną. Mowa o 20 pracownikach szpitala.

Szpital funkcjonuje – pacjenci z chorobami onkologicznymi są leczeni, tak jak to było dotychczas. Pacjenci są przyjmowani na oddziały, wykonywane są operacje i zabiegi. W tej chwili ich życie i zdrowie jest dla szpitala priorytetem.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content