play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

„Laboratoryjny detektyw” w szpitalu w Gliwicach

today12 maja 2020

Background

Wykryje zakażonych, nawet tych, którzy nie mają objawów. Szpital Miejski numer 4 w Gliwicach ma już nowy sprzęt. Ten bada przeciwciała pacjentów u których podejrzewa się zakażenie.

Analizator immunochemiczny iFlash 1800 wykorzystujący metodę chemiluminescencji. To pełna i dokładna nazwa nowego urządzenia które działa już w Szpitalu Miejskim numer 4 w Gliwicach. Wykorzystywany jest do wykrywania zachorowań na covid-19.

To laboratoryjny detektyw

Równie trudne stoi przed nim zadanie: wykorzystywany jest przede wszystkim do badań przeciwciał u osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Chodzi o osoby, które zakażenie mogły przejść bezobjawowo.

Jego działanie można porównać do pracy detektywa, zaznacza kierownik laboratorium analitycznego ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, Kinga Kozień.

  • cover play_arrow

    „Laboratoryjny detektyw” w szpitalu w Gliwicach Adam Złotorowicz

Taka szybka analiza pozwoli na wykrycie większej ilości pacjentów zakażonych koronawirusem.

Nie tylko przy koronawirusie

Ze względu na wysoką wydajność analizatora (180 oznaczeń w ciągu godziny) metoda ta znajduje zastosowanie w badaniach przesiewowych pacjentów. W porównaniu do szybkich testów jesteśmy w stanie w szybki sposób przebadać dużą liczbę osób, dlatego można zastosować tę metodykę w każdym laboratorium, które chce wykonywać tego typu badania

Gliwicki „laboratoryjny detektyw” jest wyjątkowym analizatorem, którego zastosowanie nie kończy się na działaniach związanych z epidemią – zapewnia Kinga Kozień, kierownik laboratorium analitycznego w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach. Będzie służył także w badaniach funkcji tarczycy, hormonów płciowych, markerów nowotworowych i szeregu innych specjalistycznych oznaczeń jak np. pełny panel badań do diagnostyki cukrzycy wrodzonej lub panel do pełnej diagnostyki stanu niewydolności wątroby.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content