play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Lało i wiało. Setki interwencji służb ratowniczych w woj. śląskim

today14 maja 2021

Background

Zalane posesje, drogi i piwnice. Niespokojne godziny przeżywali i o poranku w piątek jeszcze przeżywają mieszkańcy południa Polski, gdzie lało, wiało i grzmiało. Straż Pożarna w województwie śląskim interweniowała ponad 600 razy.

Oficer dyżurny śląskiej straży pożarnej o poranku w piątek przekazał  raport, z którego wynika, że najwięcej wyjazdów dotyczyło powiatu wodzisławskiego – ponad 400, Rybnika – przeszło 70, a niewiele mniej Raciborza i okolicy.

Internauci na stronach społecznościowych publikują zdjęcia Odry i dopływów np. w rejonie Krzyżanowic, gdzie poziom wody stał się niepokojąco wysoki. Są więc alarmy i alerty powodziowe – i tam, i w powiecie wodzisławskim i jeszcze w kilku innych miejscach.

O 7.00 ratownicy prowadzili jeszcze akcję w blisko 200 miejscach. Najczęściej to pompowanie wody z piwnic i podwórek, usuwanie połamanych drzew, udrażnianie przepustów i wzmacnianie wałów. Na południu regionu nie brakuje też odcinków dróg ze sporymi rozlewiskami. W raporcie służb antykryzysowych pojawiła się informacja o jednej osobie poszkodowanej – w Katowicach w rejonie DK 86 konar drzewa spadł na samochód – kierowca trafił do szpitala. Szczegóły prognozy pogody w naszym programie za chwilę – ale kończąc – krótko – deszczowe chmury na razie nas nie opuszczą.

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content