play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Lasy Państwowe zapraszają na nocowanie „na dziko w lesie”

today25 lutego 2021

Background

Będzie bezpłatne w całej Polsce i przede wszystkim legalne. Nocowanie w lesie „na dziko” w namiotach lub popularnych hamakach dostępne już od 1 maja. Lasy Państwowe rozszerzają ofertę.

Lasy Państwowe wychodzą naprzeciw zwolennikom wypoczynku w trudnych warunkach i  wyznaczają kolejne obszary do nocowania w lesie. Specjalne strefy będą dostępne w każdym z ponad 400 nadleśnictw:

– Do tej pory było ich tylko 46 w całym kraju. Teraz to rozszerzamy, wszystko oczywiście dla tych, którzy chcą obcować z przyrodą, z lasem być troszeczkę bliżej, spędzać czas na łonie natury. Dlatego taka propozycja jest właśnie kierowana do wszystkich zainteresowanych. Ważne jednak by nie zapominać o najważniejszych elementach,  tych których w lesie robić nie wolno jak na przykład rozpalanie ognia czy śmiecenie -śmieci oczywiście zabieramy ze sobą.- mówi rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Marek Mróz. Jak dodaje dyrektor Józef Kubica trzeba pamiętać o pewnych wytycznych:

-Grupy które mają powyżej 9 osób i mają zamiar przebywać na terenie leśnym powyżej dwóch dób muszą mailowo zgłosić to do nadleśnictwa z datą rozpoczęcia tego wypoczynku. Natomiast te osoby które przyjeżdżają jednoosobowo czy dwuosobowo i wiedzą gdzie jest wyznaczony obszar do takiego rodzaju wypoczynku- bez problemu sobie tam nocują.

Społeczność związana z survivalem jest w Polsce dość spora, liczy ponad 40 tysięcy osób i cały czas rośnie.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content