play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Lasy zostały otwarte, ale trzeba pamiętać o ZAGROŻENIU POŻAROWYM

today20 kwietnia 2020

Background

Lasy – dostępne, ostrożność – wskazana. Od dziś znów można swobodnie odwiedzać parki i lasy, także te znajdujące się w zarządzie Lasów Państwowych. W miejscach tych, nie ma obowiązku używania maseczki czy też zakrywania ust i nosa w innych sposób. – Są jednak miejsca w lesie z których nie skorzystamy – mówi Radiu Piekary rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Sławomir Cichy.

  • cover play_arrow

    Lasy zostały otwarte, ale trzeba pamiętać o ZAGROŻENIU POŻAROWYM Kamil Zatoński

O ile jednak po samym lesie możemy spacerować bez maseczki, to musimy jej użyć przebywając na leśnym parkingu lub miejscu postojowym (§18 ust. 1 pkt 2). – Pamiętajmy, że nadal obowiązują ogólne zalecenia i ograniczenia dotyczące przemieszczania się w czasie epidemii koronawirusa, także w lesie. Powinniśmy zachowywać odpowiednie odstępy od innych osób, unikać grupowania się – przypomina minister środowiska Michał Woś, który rekomendował rządowi zniesienie zakazu korzystania z lasów.

Wybierając się do lasu warto też pamiętać o dużym zagrożeniu pożarowym. – Od początku roku w lasach RDLP w Katowicach wybuchło już ponad 50 pożarów. Proszę o zachowanie ostrożności. Jedna iskra może spowodować ogromny pożar, niewiele trzeba – dodaje Sławomir Cichy.

 

  • cover play_arrow

    Lasy zostały otwarte, ale trzeba pamiętać o ZAGROŻENIU POŻAROWYM Kamil Zatoński

 

 

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content