play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Lato z Teatrem Nowym… online! Warsztaty dla młodzieży

today12 czerwca 2020

Background

Lato z Teatrem Nowym… online! Warsztaty dla młodzieży. Wakacje w wirtualnym teatrze? Dlaczego nie? Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Nowego w Zabrzu „z Kulturą”  proponuje warsztaty online dla młodych osób od 12 do 18 roku życia. Warsztaty obędą w dwóch terminach: od 29 czerwca do 10 lipca i od 13 lipca do 20 lipca 2020.

Lato z Teatrem Nowym… online! Warsztaty dla młodzieży  odbędą się za pośrednictwem internetu, a poprowadzą JE aktorzy i pracownicy Teatru Nowego w Zabrzu. Zajęcia zaplanowano w 5 grupach:

1. wokalno-aktorskiej (prowadzący: Joanna Romaniak, Agata Śliwa)

2. aktorskiej (prowadzący: Jarosław Karpuk, Jakub Piwowarczyk)

3. plastyczno-lalkarskiej (prowadzący: Danuta Lewandowska, Adrian Ryński-Nogaj)
4. dziennikarsko-fotograficzno-promocyjnej (prowadzący: Beata Dąbrowiecka, Paweł Janicki)
5. taneczno-aktorskiej (prowadzący: Dagmara Noszczyk, Renata Spinek)

Codziennie, od poniedziałku do piątku młodzież otrzyma link do warsztatów od  prowadzących. Każdy dostanie  zadanie do wykonania, które będzie trzeba nagrać kamerą lub telefonem komórkowym i przesłać do teatru. Kilka razy podczas turnusu odbędą się warsztaty za pomocą platformy zoom.
Pracownicy Teatru Nowego w Zabrzu zachęcają młodzież do wstępnych  działań. Jeżeli masz ochotę spędzić z nami czas na wspólnej teatralnej zabawie on-line, prześlij film nakręcony telefonem komórkowym do 2 min, w którym pokazujesz nam swoje umiejętności i przekonasz nas dlaczego masz być w grupie, którą dla siebie wybrałeś (np. grupa aktorska – interpretacja wiersza lub prozy; wokalno-aktorska – piosenka; plastyczno-lalkarska – swoje dzieła plastyczne; taneczno-akorska – taniec z elementami dramy). Film należy umieścić na zewnętrznym serwerze (We Transfer lub You Tube) i podać go w interaktywnym kwestionariuszu. Prosimy aby nazwa pliku bądź opis był zapisany w formacie: imię i nazwisko_nazwa grupy. Pamiętaj! Filmy nagrywamy w poziomie- informują organizatorzy przedsięwzięcia.
Aby wziąć udział w rekrutacji, należy wypełnić interaktywny kwestionariusz:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSerEw7XUQXW1UGrHlJphhV_yb1cASQ6p-D2AuKD7cjUMTVaJw/viewform?usp=sf_link
Wyniki rekrutacji będą znane po 24 czerwca 2020 r. Udział w warsztatach jest bezpłatny.  Warsztaty są realizowane z programu Narodowego Centrum Kultury w ramach środków „Kultura w sieci

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content