play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Laweta ugrzęzła im w błocie. Złodzieje zatrzymani

today12 maja 2020

Background

Chcieli ukraść maszynę budowlaną ale ugrzęźli w błocie. Gang Olsena upatrzył sobie drogi sprzęt w Blachowni pod Częstochową. Na łup wybrali się ciemną nocą lawetą.

Plan był śmiały, ale na bakier z pogodą. Czterej złodzieje chcieli z posesji w Blachowni pod Częstochową ukraść maszynę budowlaną. Łup wartościowy, ta kosztowała 10 tysięcy złotych, co tyleż problematyczny do kradzieży. Na akcję wybrali się więc lawetą.

Taczka i ucieczka

Na efekt zaskoczenia złodzieje nie mieli co liczyć. Warczący silnik maszyny, dźwięki naprężającej się liny i generalnie trudna akcja sprawiła, że hałas obudził prawowitego właściciela pojazdu. Ten próbował udaremnić kradzież. Jeden z ze złodziei w desperacji rzucił więc w niego nawet taczką. Zaskoczeni desperaci usiłowali salwować się ucieczką – plan się nie powiódł, ich laweta ugrzęzła w błocie.

Z łupu nici

Cała czwórka pieszo uciekła z miejsca jednak już następnego dnia wszyscy trafili w ręce częstochowskich kryminalnych. Troje z nich to mieszkańcy Myszkowa w wieku 45 lat, pozostali to 21-letni bracia i 32-letni mieszkaniec Częstochowy. Sprawcy kradzieży rozbójniczej usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Zostali objęci dozorem policyjnym i nie mogą opuszczać kraju. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

32-latek odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków – podczas zatrzymania miał przy sobie ponad 100 działek amfetaminy i 15 marihuany.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content