play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Łaziska Górne: Mężczyzna stracił przytomność i przestał oddychać. Uratował go dyżurny policji

today29 listopada 2021

Background

Policjant z komisariatu w Łazisk Górnych wykazał się opanowaniem ratując życie 30-letniego mieszkańca Orzesza. Podczas oczekiwania na karetkę mężczyzna przestał oddychać. Funkcjonariusz przystąpił do reanimacji.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Dyżur w komisariacie w Łaziskach Górnych pełnił wówczas asp. sztab. Sławomir Basoń. Tuż po północy w policyjnym budynku pojawiły się trzy osoby – małżeństwo z 30-letnim synem. Poprosili oni o możliwość zaczekania na pogotowie.

Zgodnie z relacją małżeństwa ich syn dostał nagłego ataku kaszlu podczas rodzinnej imprezy i miał ogromne problemy z oddychaniem. Rodzice zdecydowali się zawieźć go na pogotowie, ale lekarz rodzinny zalecił im zatrzymanie się w bezpiecznym miejscu i oczekiwanie na karetkę.

Nagle mężczyzna stracił przytomność i przestał oddychać. Do akcji natychmiast wkroczył Sławomir Basoń. Dyżurny podjął reanimację 30-latka. Ostatecznie udało mu się przywrócić funkcje życiowe. W komisariacie pojawił się także policjant, który jednocześnie jest ratownikiem medycznym. Mundurowi monitorowali stan chorego do przyjazdu pogotowia.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content