play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Łaziska Górne: Nękał żonę i groził jej śmiercią

today3 czerwca 2020

Background

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych po raz kolejny zatrzymali 51-latka, który tym razem groził śmiercią swojej żonie. Mimo prokuratorskiego zakazu zbliżania się do kobiety, dostał się do jej mieszkania, gdzie wszczął awanturę, wyzywał i popychał swoją ofiarę. Wczoraj usłyszał kolejne zarzuty. Na wniosek śledczych trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące.

O sprawie 51-latka z Łazisk Górnych policja informowała w połowie maja. Znieważył on wtedy interweniujących funkcjonariuszy i dopuścił się przemocy domowej.

Mimo wydanego w połowie maja prokuratorskiego nakazu opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do żony, mieszkaniec Łazisk Górnych ponownie zaczął nękać kobietę. Zjawił się w jej mieszkaniu, gdzie, będąc pod wpływem alkoholu, po raz kolejny wszczął awanturę. Wyzwiska oraz groźby były w jego przypadku na porządku dziennym, a on sam nie widział niczego złego w swoim nagannym postępowaniu.

Na miejsce wezwany został patrol policji. Mundurowi zatrzymali 51-latka, który następnego dnia usłyszał zarzuty kierowania wobec żony groźby pozbawienia życia, uporczywego nękania oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Sąd nie miał żadnych wątpliwości, co do zasadności złożonego przez łaziskich śledczych wniosku i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Za przemoc domową grozi do 5 lat więzienia.

Foto i źródło: Policja Mikołów

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content