play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Łaziska Górne: Pijany i bez prawa jazdy uciekał motocyklem

today18 sierpnia 2020

Background

Zarzutami jazdy w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do drogowej kontroli, zakończyła się brawurowa jazda pijanego 20-latka z Łazisk Górnych, który bez uprawnień do kierowania pojazdami wsiadł na motocykl i ruszył na ulice miasta. Jego niebezpieczną jazdę zauważyli policjanci, którzy po kilku minutach pościgu, wykorzystując policyjny radiowóz zatrzymali mężczyznę.

Jadący z dużą prędkością motocykl policjanci z łaziskiej patrolówki zauważyli na ulicy Jana Pawła II kilkanaście minut przed godziną 23.00. Kierujący od samego początku naruszał przepisy ruchu drogowego. Gwałtownie skręcał w uliczki, nie używał kierunkowskazów. – Kiedy policyjny radiowóz ruszył w pościg, motocyklista zajeżdżał mu drogę, aby mundurowi nie zdołali go wyprzedzić. Nie bacząc na włączone sygnały świetlne i dźwiękowe radiowozu, kierowca jednośladu kontynuował jazdę, stwarzając przy tym ogromne zagrożenie w ruchu. W pewnym momencie motocykl zwolnił, a policjanci wykorzystując radiowóz jako środek przymusu bezpośredniego, zatrzymali 20-latka. Okazało się, że jest pijany oraz w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mundurowym tłumaczył, że pił wcześniej piwo i palił marihuanę, dlatego uciekał przed policjantami – czytamy na stronie internetowej mikołowskiej policji.

Brawurowa jazda skończyła się dla mieszkańca Łazisk Górnych nocą spędzoną w policyjnej izbie zatrzymań. Usłyszał zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za te przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia. 20-latek odpowie też za liczne wykroczenia drogowe.

Foto i źródło: Policja Mikołów

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content