play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Wygodniej pociągiem do Rybnika i Katowic z przystanku Łaziska Górne

today7 stycznia 2022

Background

Będą lepsze podróże z przystanku Łaziska Górne, dzięki przebudowie peronu i dojściom dostosowanym dla osób niepełnosprawnych. PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają prace na linii Katowice Ligota – Nędza.

Będą wygodniejsze podróże z przystanku Łaziska Górne na odcinku Mikołów – Orzesze na linii Katowice Ligota – Nędza. Przebudowa i podwyższenie peronu ułatwi podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Obiekt zostanie wyposażony w nową wiatę, ławki i oświetlenie. Dobrą orientację zapewnią tablice informacyjne oraz gabloty z rozkładem jazdy. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się wybudowane będą dojścia wraz z pochylniami, umożliwiającymi swobodny dostęp do peronów także od strony powstającego centrum przesiadkowego. Na przystanku zatrzymuje się ok. 40 pociągów na dobę. Podróż do Katowic zajmuje ok. 25 min, a najszybszy pociąg pokonuje drogę z Łazisk do Rybnika w 30 min.

Zadanie jest realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach projektu pn.: ,,Przebudowa infrastruktury obsługi podróżnych na stacjach i przystankach etap II”. Wartość zadania to ok. 2,7 mln zł. Zakończenie robót przewidziano w październiku tego roku.

Dzięki inwestycjom PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. kolej staje się coraz bardziej atrakcyjnym środkiem transportu. Od 2019 roku mijanka na sąsiednim przystanku Łaziska Górne Brada usprawnia ruch pociągów między Katowicami a Rybnikiem. Podróżni korzystają z wygodnego peronu.

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content