play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Łaziska Górne: Pomylił przejście dla pieszych z centrum w Dąbrowie Górniczej. Policja rozwiała jego wątpliwości

today6 grudnia 2021

Background

Kierowca myślał, że przejście dla pieszych w Łaziskach Górnych to centrum miasta w Dąbrowie Górniczej. Z błędu wyprowadzili go policjanci oraz badanie alkomatem.

W ubiegłą niedzielę jeden z policjantów w Łaziskach Górnych pełnił wspólną służbę ze strażnikiem miejskim. Kiedy przejeżdżali ul. św. Barbary zauważyli samochód marki Volvo, który stał na przejściu dla pieszych z włączonym silnikiem.

Funkcjonariusze natychmiast skierowali się w stronę pojazdu, aby porozmawiać z kierowcą. Mężczyzna siedzący za kierownicą nie był świadom tego, co się dzieje. 31-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej był przekonany, że znajduje się w centrum swojego miasta, a także nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania.

Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci z mikołowskiej drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca Volvo ma 1,7 promila w wydychanym powietrzu. Mężczyzna trafił pod opiekę rodziny, a auto zabezpieczono na policyjnym parkingu. Funkcjonariusze prowadzą dochodzenie, aby ustalić czy prowadził on pojazd pod wpływem alkoholu.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content