play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Lędziny: Tragedia w kopalni. Nie żyje górnik przysypany węglem

today20 lutego 2021

Background

Tragedia w kopalni Ziemowit w Lędzinach. Nie żyje 33-letni górnik. Został przysypany węglem. Informację potwierdził rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, Tomasz Głogowski.

Wypadek w kopalni Ziemowit w Lędzinach. Nie żyje górnik. Do śmiertelnego wypadku doszło przed północą na poziomie około 500 metrów pod ziemią. Informację potwierdził rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, Tomasz Głogowski:

-Doszło do wysypu węgla ze zbiornika numer 3. W tamtym rejonie było wtedy 7 górników. 6 osób ewakuowało się, nie odnieśli oni żadnych obrażeń. Natomiast jedna osoba została przysypana urobkiem. Natychmiast przystąpiono do akcji ratunkowej w której brało udział 7 zastępów ratowniczych. O godzinie 2.45 udało się ratownikom dotrzeć do tego rejonu. Górnik został odnaleziony- niestety, lekarz stwierdził zgon. 

Jak dodał Głogowski zmarły górnik miał 33 lata. Od 8 lat  był pracownikiem kopalni. Przyczyny jego tragicznej śmierci  zbada teraz komisja Okręgowego Urzędu Górniczego, kopalni i Polskiej Grupy Górniczej. Eksperci będą ustalać dlaczego zbiornik z węglem się otworzył.

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content