play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Lekarz rodzinny zdecyduje, czy pacjent z koronawirusem będzie hospitalizowany

today29 września 2020

Background

Ważna modyfikacja w postępowaniu z osobami, u których test wykaże koronawirusa. Dotąd były one kierowane do szpitala zakaźnego, teraz propozycja przewiduje inne rozwiązanie. Opisał to na konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski.

– Pacjent z dodatnim wynikiem wraca do swojego lekarza rodzinnego. Jeśli test był wykonywany w ramach podejrzenia i skierowania do szpitala pierwszego poziomu, to wraca ze swoim wynikiem do lekarza na poziomie pierwszym szpitalnictwa covidowego – mówił minister zdrowia.

Dopiero po kolejnych wizytach, na niższym szczeblu, medycy określą na podstawie objawów, czy pacjent wymaga hospitalizacji. Ponieważ następuje znaczny dobowy przyrost liczby zakażonych w kraju, resort zdrowia proponuje też zaostrzenie rygorów sanitarnych. W strefach, gdzie przypadków jest najwięcej, imprezy, na przykład wesela, będą musiały być mniej liczne, lokale otwarte krócej a mieszkańcy w strefach żółtej i czerwonej będą musieli zasłaniać usta i nos, również na otwartej przestrzeni.

Autor: Kamil Zatoński


0%
Skip to content