play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Lekarz zakażony koronawirusem nie żyje

today16 kwietnia 2020

Background

Nie żyje fizjoterapeuta zakażony koronawirusem. To pierwsza śmiertelna ofiara z personelu medycznego w Polsce. Pracował w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.

Zakażony fizjoterapeuta nie żyje. To pierwszy przypadek śmierci wśród personelu medycznego w Polsce. Mężczyzna pracował w szpitalu w Radomiu.

Jego stan był ciężki

46-cio latek przez wiele lat pracował w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu.Mężczyzna był podłączony do respiratora i przebywał na oddziale intensywnej terapii. O śmierci fizjoterapeuty szpital poinformował w czwartek. „Zarząd i personel Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego składa rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje. Jednocześnie informujemy, że szpital chce przekazać wsparcie finansowe rodzinie zmarłego. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi zmarłego” – podano w komunikacie prasowym.

Koronawirus w Polsce

W całej Polsce zakażonych jest już prawie osiem tysięcy osób. O 189 nowych przypadkach poinformowało przed południem Ministerstwo Zdrowia, w tym o 62 na Śląsku. Jest sześć kolejnych śmiertelnych ofiar z czego dwie w naszym regionie. W szpitalu w Tychach zmarła 72-letnia kobieta, mieszkanka Lublińca, a w szpitalu w Raciborzu 62-u latka z powiatu lublinieckiego.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content