play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Lekarze domagają się przeprosin i zmian w systemie

today15 października 2020

Background

Domagają się przeprosin i zmian systemie leczenia. Lekarze poczuli się urażeni słowami ministra Jacka Sasina. Jednocześnie, sami proponują rozwiązania jak uzdrowić polską służbę zdrowia.

Zostali obrażeni, domagają się wyjaśnień i przeprosin. Lekarze urażeni słowami ministra Jacka Sasina. Te padły na antenie Programu I Polskiego Radia. By pokazać wolę zażegnania problematycznej sytuacji, sami proponują rozwiązania jak uzdrowić system opieki zdrowotnej.

Padły słowa za które powinny paść przeprosiny

Przypomnę, minister Sasin na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia uznał, że – tu cytat – „problemem jest zaangażowanie personelu medycznego i brak woli środowiska lekarskiego”. Żądamy sprostowania – podsuwamy też rozwiązania, jak poprawić sytuację w szpitalach i lecznicach, mówi prezes śląskiej Okręgowej Izby Lekarskiej, Tadeusz Urban.

Szkoda, że nie pyta się nas o rozwiązania. Czy ktoś się zastanowił, że w Polsce w domach jest tysiąc pięciuset lekarzy, którzy jeszcze nie otrzymali prawa wykonywania zawodu. Może tutaj pan minister mógłby sięgnąć, po tą rzeszę ludzi, którzy mogliby do szpitala przyjść w każdej chwili. Wystarczy administracyjna decyzja -.

Pracujemy mimo trudności

Lekarze dodają, że pandemia pokazała największe słabości systemu ochrony zdrowia – brak środków ochrony, sprzętu i chaosu organizacyjnego – a samorząd lekarski wielokrotnie apelował o wprowadzenie zmian w ochronie zdrowia. Mimo trudności, zaznacza samorząd lekarski, lekarze robili i robią wszystko, by walczyć o zdrowi i życie pacjentów.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content