play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Wiadomości

„Lekcje filmowe” Kina Kosmos w sieci

today31 marca 2020

Background

„Lekcje filmowe” w katowickim Kinie Kosmos to okazja, żeby poszerzyć swą wiedzę z zakresu historii kina. Pomysłodawcy lekcji Anita Skwara i Mariusz Ciszewski  przygotowali dla miłośników tych zajęć osobliwą klasówkę. Już od dziś w każdy kolejny wtorek o 18.00 na Facebooku Kina Kosmos, będzie można wykazać się wiedzą o kinie i zdobyć filmowe nagrody.

„Lekcje filmowe” , odbywające się w kinie Kosmos, przenoszą się do sieci. Od blisko trzech tygodni katowickie kina Instytucji Filmowej Silesia Film są zamknięte, a wydarzenia i seanse odwołane lub przełożone. Wśród nich są również odbywające się regularnie „Lekcje filmowe” w Kinie Kosmos. Przygotowywany i prowadzony przez filmoznawców dr Anitę Skwarę i Mariusza Ciszewskiego cykl od wielu sezonów cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów, którzy salę kina na Koszutce wypełniają zawsze do ostatniego miejsca.

Dla fanów i uczestników „Lekcji filmowych” oraz dla wszystkich, którzy interesują się historią i ciekawostkami filmowymi, twórcy „Lekcji filmowych” mają  niespodziankę. Od dziś w każdy kolejny wtorek o godzinie 18.00 na Facebooku Kina Kosmos będzie publikowany zestaw dwóch pytań związanych z bohaterami zajęć. Co tydzień autor/ka pierwszego poprawnie wskazanego zestawu odpowiedzi otrzyma nagrody: trzy płyty DVD z filmami wybranymi przez twórców „Lekcji filmowych” oraz książkę wydaną przez Instytucję Filmową Silesia Film – do wyboru „A jak Araki”, „Chroma. Księga kolorów”, „Urok melancholii. Dziewięć spotkań z Hanną Schygullą” lub „Łowca androidów. Słowa i obrazy”. Na wasze odpowiedzi kino czeka pod postem z pytaniami.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content