play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Lekcje orkiestrowe- nowa propozycja Opery Śląskiej

today30 marca 2020

Background

Jak odróżnić skrzypce od altówki? Czy wiedzieliście, że brzmienie wiolonczeli porównywane jest z…ludzkim głosem? Lekcje orkiestrowe to nowa propozycja muzyków Opery Śląskiej, której artyści udzielają wskazówek jak rozróżniać instrumenty,  a śpiewacy polecają spektakle operowe. W ramach akcji #zostanwdomu i pod hasłem #OperaBliskoCiebie, bytomska Opera wprowadza kolejne cykle skierowane do widzów odwiedzających wirtualnie scenę przy ulicy Moniuszki. Wszystkie propozycje publikowane są przez kanały społecznościowe – Facebook, Instagram, a także na Twitterze. Filmy można również oglądać na kanale Yotube.

 

Nowy cykl to lekcje orkiestrowe, które prowadzą muzycy Orkiestry Opery Śląskiej. Lekcje będą odbywały się w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 16.00. Pierwsza lekcja odbyła się w czwartek 26 marca.

Jak odróżnić skrzypce od altówki? Czy wiedzieliście, że brzmienie wiolonczeli porównywane jest z…ludzkim głosem? Muzycy Opery Śląskiej odpowiedzą na te i wiele innych pytań, podzielą się ciekawostkami, anegdotami, pokażą, jak zbudowane są instrumenty i oczywiście na nich zagrają. Pierwszą lekcję poprowadził Łukasz Unger, który odkrył przed widzami tajemnice altówki. Lekcję można zobaczyć na FB Opery Śląskiej.

W ramach cyklu #operaslaskapoleca, soliści Opery Śląskiej (i ci z nią związani) codziennie polecają wybrany tytuł spektaklu operowego, który jest transmitowany w internecie (bezpłatnie) z największych i najsłynniejszych scen operowych na świecie, m.in. z Metropolitan Opera czy Opery Wiedeńskiej. A polecają z humorem, wiedzą i często…śpiewająco. To także niecodzienna okazja, aby poznać bliżej śpiewaków, których do tej pory melomani podziwiali zazwyczaj na scenie. Okazuje się, że Andrzej Lampert gra na akordeonie, Maciej Komandera nie stroni od prac remontowych, a Anna Wiśniewska-Schoppa zamiast ze sceny, śpiewa we własnym pokoju.

W poniedziałki, środy i piątki o godz. 9, można wziąć udział w treningach typu #balletfit prowadzonych przez Aleksandrę Piotrowską-Zarębę, solistkę Baletu Opery Śląskiej. Natomiast we wtorki i piątki o godz. 16.00 lekcje baletu dla dzieci prowadzi Aneta Pająk, instruktorka Studia Baletowego Opery Śląskiej.

fot. pixabay.com

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content