play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Nie udało się. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2024 nie odbędą się na Stadionie Śląskim

today12 listopada 2020

Background

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2024 nie odbędą się na Stadionie Śląskim. Kontrkandydatem oferty Katowice-Silesia był Rzym, który decyzją Rady European Athletics zorganizuje to wydarzenie. Wczoraj odbyła się finałowa prezentacja kandydatów ubiegających się o organizację lekkoatletycznych Mistrzostw Europy 2024. Konkurentem projektu Katowice-Silesia 2024 był Rzym. Jak podkreślili przedstawiciele European Athletics obie kandydatury były na bardzo wysokim poziomie. Władze federacji zdecydowały jednak, że gospodarzem wydarzenia będzie stolica Włoch.

 

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2024 nie odbędą się na Stadionie Śląskim- Myślę, że możemy być dumni z tego, iż Stadion Śląski znalazł się w ścisłej czołówce obiektów pretendujących do organizacji tak prestiżowego wydarzenia. Dołożyliśmy wszelkich starań, by jak najlepiej zaprezentować naszą kandydaturę. Doszliśmy do finału, co pokazuje, że jesteśmy liczącym się w Europie i na świecie partnerem do organizacji międzynarodowych imprez – mówi Jan Widera, Prezes Stadionu Śląskiego. I dodaje: Przed nami równie ważne zawody wysokiej rangi. Jesteśmy gospodarzem przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Sztafetach. To ogromne wyzwanie, którego jako Narodowy Stadion Lekkoatletyczny podejmiemy się z wielką przyjemnością i po raz kolejny udowodnimy, że organizowane na Śląskim wydarzenia są na światowym poziomie.

Początkowo o organizację Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce ubiegały się 4 miasta: Göteborg, Mińsk, Tampere oraz Chorzów. W styczniu 2019 r. zapadła decyzja, że do dalszej rywalizacji przeszła oferta Polski wraz z Göteborgiem i Mińskiem. Trzy miesiące później Göteborg zrezygnował z ubiegania się o organizację wydarzenia. W sierpniu 2019 r. okazało się, że swoją kandydaturę zgłosił także Rzym, natomiast w listopadzie wycofał się Mińsk.

Gospodarz zawodów miał być wybrany już wiosną tego roku jednak pandemia COVID-19 wymusiła przesunięcie ogłoszenia decyzji na listopad. Zmieniła się też forma prezentacji kandydatur. Po raz pierwszy w historii European Athletics oferty zostały zaprezentowane on-line.

Stadion Śląski to największy i najnowocześniejszy obiekt lekkoatletyczny w Polsce. Od sierpnia 2020 r. jest Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. Obecnie na trybunach Śląskiego zasiąść może ponad 54 tysiące widzów, a od ponownego otwarcia obiekt gości kolejne edycje największych międzynarodowych imprez lekkoatletycznych: Memoriału Kamili Skolimowskiej oraz Memoriału Janusza Kusocińskiego.

info i fot. Biuro Prasowe Stadionu Śląskiego

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content