play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Licealistki z Bytomia edukują o pszczołach

today12 marca 2020

Background

Szóstka licealistek z Bytomia realizuje projekt społeczny w ramach olimpiady praktycznej „Zwolnieni z Teorii”. „Be4bee” – bo tak nazywa się projekt, ma zadanie uświadomić jak ważnymi istotami dla ekosystemu są pszczoły.

 

 

Dziewczyny odwiedzają szkoły i przedszkola, organizując dla najmłodszych słuchaczy prelekcje i warsztaty. Przemycają także wiele ciekawostek dotyczących pszczół. Po co to robią?

 

  • cover play_arrow

    Licealistki z Bytomia edukują o pszczołach Gabriela Kokott-Drzyzga

 

Tłumaczą licealistki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu. Wczoraj odwiedziły Przedszkole nr 8 w Piekarach Śląskich. Przedszkolaki dowiedziały się więcej o pszczołach, zobaczyły strój pszczelarza, który również mogły przymierzyć, posadziły rośliny, poznały różnicę między pszczołami a innymi owadami oraz rozwiązały pszczele łamigłówki. Licealistki mówią: czasami warto być zwolnionym z teorii, aby popracować w praktyce. Praktyka – ich zdaniem, jest ważniejsza i więcej można się nauczyć. Dużym wyzwaniem dla biorących udział w ogólnopolskiej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii” jest samodzielna organizacja zajęć. Na ten cel licealistki pozyskały od sponsorów między innymi: małe słoiki miodów i pyłku pszczelego, odblaskowe opaski z motywem pszczół, łyżki do miodu, książki i kolorowanki, a także doniczki i nasiona kwiatów miododajnych.

Fot: facebook.com/Be4bee-107042264091730/

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content