play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Licytowali na rzecz Piekarskiej Kalwarii

today27 czerwca 2021

Piekarska Kalwaria jest dla wielu osób znaczącym miejscem na mapie Piekar Śląskich. Nie brakuje tych, którzy chcą przywrócić mu dawny blask. Działania na tę rzecz prowadzą członkowie Piekarskiego Bractwa Kalwaryjskiego, którzy zorganizowali dziś akcję charytatywną.

Wiele osób przyszło na organizowaną dziś aukcję charytatywną, której głównym celem było zebranie pieniędzy na rzecz Kalwarii Piekarskiej. Okazja jest wyjątkowa, bo miejsce to istnieje w Piekarach Śląskich już od 125 lat.

– Ideą dzisiejszego wieczoru jest nasza Kalwaria. W związku ze 125. rocznicą konsekracji tego miejsca, która przypadała 21 czerwca, nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie. Chcemy zatroszczyć się o to miejsce i stąd pomysł organizacji aukcji charytatywnej na rzecz Kalwarii – mówi superior Piekarskiego Bractwa Kalwaryjskiego Justyna Grieger.

Co mogli wylicytować ci, którzy wzięli udział w dzisiejszym wydarzeniu? Obrazy, rzeźby, zdjęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem gości. Na co z kolei przeznaczone będą pieniądze przekazane przez darczyńców?

– Chcemy zebrać środki na to, by zadbać o renowację tego miejsca, ale najbardziej leży nam na sercu zrobienie monitoringu. Dochodzi tu do wielu aktów wandalizmu, a chcemy, by było to miejsce spokojne, ciche, aby każdy czuł się tu bezpiecznie i mógł tu odpocząć i “naładować akumulatory” nie tylko te duchowe, ale też fizyczne – informuje członkini Piekarskiego Bractwa Kalwaryjskiego Wanda Kowalewska.

Dzisiejsza aukcja okazała się owocna. Nie brakowało osób, które zdecydowały się na wylicytowanie trzycyfrowych kwot na rzecz ważnego miejsca na mapie Piekar Śląskich. Zebrano łącznie, jak poinformowali organizatorzy, 9 tysięcy złotych.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content