play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Ponad 100 przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy osoby nie żyją

today14 marca 2020

Background

Mamy w Polsce 10 nowych przypadków zakażenia wirusem z Chin, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Dotyczą 3 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 z woj. podkarpackiego (Rzeszów), 2 z woj. dolnośląskiego (Wrocław), 2 z woj. łódzkiego (Łódź) i 2 z woj. lubelskiego (Lublin). Niestety sobota jest dniem, w którym bilans zachorowań odnotował największy wzrost, a jest też informacja o śmierci pacjenta chorego na COVID-19.

Resort zdrowia poinformował, że zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie i miał choroby współistniejące.

W sumie, w Polsce wg ostatnich informacji są 103 osoby zakażone groźnym wirusem. W woj.śląskim jest ich 12. Przebywają w szpitalach w Cieszynie, Chorzowie, Raciborzu i Zawierciu.

Ostatni bilans wskazywał też, że w związku z chińskim patogenem, hospitalizowanych jest obecnie w Polsce 526 osób, 4 413 objętych jest kwarantanną, a 20 340 nadzorem epidemiologicznym. Ministerstwo zdrowia podało też, że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 1,5 tys. testów.

 

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content