play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Lider ŚPR: Zamiast robić święto narodowe, kiedy wszyscy pójdą do pracy i nikt nawet go nie zauważy, trzeba było pokazać – tak, tworzymy dla Was

today13 maja 2022

Background

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Henryk Mercik, lider Śląskiej Partii Regionalnej. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o wczorajszym posiedzeniu Sejmu, Narodowym Dniu Powstań Śląskich, debacie na ten temat, upominaniu się o język regionalny, dyskusji na temat prezesa NBP, języku regionalnym, separatystach z Doniecka i Ługańska oraz zrównaniu ich z powstańcami, co przywołano podczas wystąpień sejmowych, treści uchwały rocznicowej upamiętniającej Powstania Śląskie, pieniądzach na EC Szombierki, dbałości o śląskie zabytki, zabezpieczeniu Elektrociepłowni Szombierki, szybie „Krystyna”, zarządzaniu zabytkami, rządowych pieniądzach na zabytki i ich przeznaczeniu.

-Tu jest rola państwa. Tu państwo mogłoby się pokazać. Zamiast robić święto narodowe, kiedy wszyscy pójdą do pracy i nikt nawet go nie zauważy, trzeba było pokazać – „tak, tworzymy dla Was. Jest 100 lat Powstań Śląskich, mamy dla Was fundusz na zabytki techniki. Weźcie, zróbcie to”. Bytom dzięki temu zyska, stanie się atrakcyjniejszy, dostrzegalny – mówi na temat należytego według niego uczczenia Powstań Śląskich gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Henryk Mercik, lider Śląskiej Partii Regionalnej.

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content