play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Likwidacja 19 agencji towarzyskich. CBŚP uderzyło m.in. w Katowicach ZDJĘCIA+WIDEO

today24 stycznia 2020

Background

CBŚP uderzyło w grupę przestępczą zarządzającą 19 agencjami towarzyskimi. W sprawie tzw. „mieszkaniówek” zatrzymano 7 osób podejrzanych o czerpanie korzyści z ich działalności. Grupa mogła działać w 24 miastach na terenie 5 województw, a ich roczny dochód mógł dochodzić do blisko miliona złotych. 

śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie podejrzani są o czerpanie korzyści z nierządu innych osób trwa już od ponad roku. Śledczy ustalili, że grupa działała od 2 lat, na terenie 24 miast znajdujących się na obszarze 5 województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

We wtorek, 21 stycznia policjanci CBŚP z Rzeszowa wraz z funkcjonariuszami z Katowic, Krakowa, Kielc, Wrocławia i Lublina zlikwidowali 19 agencji towarzyskich („mieszkaniówek”). W akcji udział wzięło prawie 150 policjantów, którym udało się zatrzymać 7 osób, w wieku od 28 do 48 lat. W niektórych zatrzymaniach udział brali policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie. W trakcie działań zabezpieczono ponad 300 tysięcy złotych w gotówce na poczet przyszłych, ewentualnych kar oraz o sprzęt elektroniczny, dokumenty rozliczeniowe i zapiski.

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że liderzy grupy zatrudniali w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, w tym również cudzoziemki, które w zamian za ułatwianie im nierządu, poprzez między innymi udostępnianie pomieszczeń, zapewnianie ochrony oraz publikowanie ogłoszeń, oddawały część uzyskiwanego dochodu. Pozostałe osoby zatrzymane, podejrzane są o zbieranie pieniędzy z poszczególnych agencji, prowadzenie rozliczeń oraz wynajmowanie mieszkań. Wszystko wskazuje na to, że miesięczny utarg z działalności wszystkich agencji mógł wynosić blisko 80 tysięcy złotych, po odliczeniu kosztów funkcjonowania, a rocznie nawet blisko milion złotych. Z ustaleń śledczych wynika, że kobiety pracujące w agencjach nie były do tego zmuszane.

Dwóm zatrzymanym osobom, które podejrzewane są o kierowanie tą grupą przestępczą, grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Póki co zostały tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content