play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Likwidacja sklepów Tesco na Śląsku. Masowe zwolnienia pracowników

today8 lipca 2021

Background

Netto likwiduje sklepy, których utrzymanie nie jest opłacalne, także tych w województwie śląskim. Mowa tutaj o punktach, które spółka Salling Group przejęła od Tesco Polska 16 marca 2021 roku. Początkowo zapewniała o utrzymaniu zatrudnienia w przejmowanych sklepach. Niestety 5 lipca opublikowała informację o zamknięciu kolejnych 41 oddziałów Tesco i zwolnieniu aż 2,5 tysięcy pracowników.

Salling Group, do którego należy sieć sklepów Netto, to największy sprzedawca detaliczny w Danii. W marcu 2021 roku sfinalizowała także transakcję i przejęła 301 sklepów Tesco. Początkowo, firma zapewniała o utrzymaniu zatrudnienia pracowników. Niestety kilka dni temu pojawiła się oficjalna informacja o planowanym zamknięciu kolejnych 41 sklepów Tesco w Polsce. Niestety zwolnionych ma zostać aż ponad 2,5 tysiąca ludzi.

Zwolnienia, które przygotowała duńska spółka obejmą dwie grupy zawodowe. Pierwsza z nich to stanowiska podstawowe. Będzie to maksymalnie 2 249 osób. Druga zaś to stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami. Tu zwolnień będzie mniej, gdyż około 300. Redukcja etatów odbędzie się w terminie od 1 lipca 2021 do 31 marca 2022 roku.

O kolejności zwolnień będzie decydować przede wszystkim termin zamknięcia sklepu. Drugim decydującym czynnikiem będzie data zaprzestania działalności w ramach określonego ze sklepem lub centrum dystrybucyjnym. Na samym końcu będzie brany pod uwagę okres zatrudnienia oraz związany z tym ustawowy okres wypowiedzenia umowy o pracę.

W ciągu najbliższego roku w Polsce zamkniętych zostanie łącznie 41 sklepów Tesco.

W województwie śląskim zlikwidowane zostaną cztery oddziały:

  • Gliwice, przy ul. Łabędzka 26,
  • Świętochłowice, przy ulicy Chorzowskiej 19,
  • Żywiec, przy ulicy Legionów 45,
  • Wola, przy ulicy Krótkiej 1,

Fot: Zdjęcie poglądowe

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content