play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Lista 19 placówek medycznych przekształconych w szpitale zakaźne

today13 marca 2020

Background

Lista 19 placówek medycznych przekształconych w szpitale zakaźne. Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę szpitali, które będą walczyć z koronawirusem w Polsce. W zestawieniu znalazły się dwa szpitale z naszego regionu.

19 placówek medycznych w Polsce zostanie przekształconych w szpitale zakaźne. Dwie znajdujące się w naszym regionie to Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Najświętszej Marii Panny w Częstochowie oraz Szpital Rejonowy imienia Rostka w Raciborzu. Placówki będą zajmować się tylko osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Zakłada się, aby minimum 10 procent miejsc w takich placówkach stanowiły łóżka respiratorowe – będą potrzebne, gdy dojdzie do pogorszenia stanu zdrowia chorych. Poza tym funkcjonują znane już oddziały zakaźne.

Bilans na teraz – godzina 9.50

W województwie śląskim stwierdzono 11 przypadków zakażenia koronawirusem, 23 osoby są hospitalizowane, w kwarantannie jest ich ponad 150, zaś pod nadzorem sanitarnym niespełna 1300. W cały kraju odnotowano dotąd 58 zakażeń. Niestety jedna osoba zmarła.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content