play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

LODOWISKA w Katowicach otwarte. Liczba użytkowników ograniczona

today12 lutego 2021

Background

Nie tylko stoki ale i lodowiska są już otwarte. Zwolennicy zimowego szaleństwa już mogą ostrzyć łyżwy.

W Katowicach tafle już czekają w dwóch miejscach – Murckach i na katowickim rynku. Wszystko będzie działać w reżimie sanitarnym.

– Oczywiście pandemia wymusiła na nas ograniczenie liczby użytkowników lodowiska – w wypadku rynku jest to 30 osób równocześnie, a na Murckach aż cztery razy więcej, czyli 120 osób. – mówi Radiu Piekary Daniel Muc dyrektor MOSiR.

Poza ograniczeniami liczby użytkowników, na lodowiskach i wokół nich obowiązują wszystkim dobrze znane sanitarne zalecenia i obowiązki – trzeba zakrywać usta i nos, zachowywać dystans, zaleca się używanie rękawiczek.

Bezpieczeństwo łyżwiarzy zależy nie tylko od pracowników lodowiska, ale przede wszystkim od racjonalnego i odpowiedzialnego zachowania samych jego użytkowników.

Otwarcie lodowisk, to jeden z elementów złagodzenia obostrzeń sanitarnych, które od dzisiaj wchodzi w życie. Umożliwia ono uprawianie sportów na wolnym powietrzu – poza lodowiskami otwarte będą także między innymi stoki narciarskie.

Z lodowisk w Katowicach można korzystać bezpłatnie. Na Murckach tafla jest otwarta od 8:00 a na Rynku od 9:00 rano. Oba punkty czynne są do 21:30.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content