play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Lodowisko w Bytomiu. Kiedy pierwsze ślizgi?

today14 sierpnia 2020

Background

Lodowisko w Bytomiu? Kiedy pierwsze ślizgi? Prace brukarskie, zbrojenia, budowa trybun a także prace tynkarskie w budynku administracyjnym, gdzie powstanie sala gimnastyczna oraz lokale usługowe i biurowe- na budowie krytego lodowiska, przy ulicy Pułaskiego w Bytomiu praca wre. Trwają także roboty związane z montażem instalacji elektrycznych, wentylacyjnych oraz wodno-kanalizacyjnych wewnątrz hali oraz tworzeniem układu drogowego. 

Lodowisko w Bytomiu. Po „stodole” nie ma już śladu. Przypomnijmy, że nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów. Będzie miała 11 szatni z węzłami sanitarnymi dla drużyn hokejowych, zarówno młodzieżowych jak i seniorskich. Ponadto w obiekcie znajdzie się również: strefa VIP, punkt gastronomiczny, lokale administracyjne, sala konferencyjna oraz pomieszczenia, które można wykorzystać na saunę czy siłownię.

Całkowity koszt budowy lodowiska wyniesie około 40 mln zł, z czego 15 mln zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obiekt ma powstać do czerwca 2021 roku.

 

źródło i fot. UM Bytom

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content